ОЛИВИЯ ЙЕЙС Е ПОВЕЧЕ ОТ ПРОСТО МИСС СВЯТ АФРИКА

Оливия е родена през 1998 г. и става Мис Кот д'Ивоар през 2021 г. Тя има щастливо детство, израства в Абиджан, след което се премества в Америка, за да продължи университетското си образование. По време на управлението си като Мис Кот д'Ивоар тя води борба за подобряване на естествения цвят на лицето, приемане на собствената идентичност, права на жените, защита на малцинствата и право на образование за всички. Желанието ѝ е да използва влиянието си като кралица на красотата, за да окаже положително въздействие върху младото поколение. От декември 2021 г. до 16 март 2022 г. Брегът на слоновата кост и целият свят се вълнуваха от стремежа ѝ да стане най-популярната кралица на красотата в света. Оливия е коронована за втора подгласничка на Мис Свят през 2021 г. и печели Мис Свят Африка 2021 г.

  • Център за моделиране и кариера на Джон Касабланкас (моделиране), 2011 г. 
  • Elite Model Abidjan (финалист), 2014 г.
  • Най-добър женски модел за 2015 г.
  • Топ 10 на модата в Кот д'Ивоар за 2015 г.
  • Мис Ямусукро 2021
  • Мис Кот д'Ивоар 2021
  • Мис Свят Кот д'Ивоар 2021
  • Miss World Top Model 2021
  • Мис Мултимедиен свят 2021
  • Втора подгласничка на Мис Свят 2021
  • Мис Свят Африка 2021

Имате изключителна кариера, Мис CI (Кот д'Ивоар), като втора подгласничка на Мис Свят. Каква е вашата тайна?

Дълбоката ми вяра в Бога, послушанието към родителите ми, прозорливостта, упоритостта, отдадеността на работата и подкрепата на всички.

Разкажете ни за първите си години като модел!

Всичко започна на 13-годишна възраст, когато живеех в САЩ с майка ми. Всички говореха, че имам всичко необходимо, за да стана модел. Тази идея ме привлече, затова помолих майка ми да ме регистрира в агенция. Участвах в няколко кастинга, които бяха доста успешни, но реших да посещавам школата за модели на Джон Касабланкас, която предлагаше възможност да се преместя в Elite Models в Ню Йорк. Аз обаче реших да се върна в Кот д'Ивоар и пропуснах възможността в Ню Йорк. Въпреки това натрупах опит, като участвах в много модни ревюта с големи модни дизайнери в Африка. Имах и шанса да дефилирам по подиума в Европа. Всички тези преживявания със сигурност ми помогнаха да се чувствам по-комфортно, когато реших да се впусна в приключението "Мис Кот д'Ивоар".

През 2015 г. бяхте обявена за най-добра жена, топ модел и топ 10 моден модел. Това беше първото Ви признание от висок ранг; как се почувствахте от това постижение?

С много гордост, защото това не беше първото ми състезание, но упоритостта ми се отплати. За мен беше голяма чест да получа признание за това.

Кое е най-лошото ви преживяване?

Всъщност нямам лоши истории. Уча се от всички свои минали преживявания и това ме подготвя за бъдещето.

По време на едно интервю поехте ангажимент да се борите срещу депигментацията, като заявихте, цитирам: “Боли ме сърцето, когато виждам млади чернокожи африкански момичета да избелват кожата си. Но аз не ги съдя. Това не е тяхна вина; това е социален проблем, модно явление, което те се чувстват задължени да следват”. Има ли осъществена кампания за повишаване на осведомеността по този въпрос?

Всъщност депигментацията е бич, който засяга много хора в наши дни. Първото нещо, което трябва да направя, е да помогна на младите жени и дори на мъжете, които се занимават с това, да се приемат такива, каквито са. Опитвам се да повишавам осведомеността чрез моите мрежи, а когато имам възможност, участвам в конференции и тогава не се притеснявам да споменавам важността на самоприемането. Както знаете, имам няколко възможности за повишаване на осведомеността, едната от които е "Мис Кот д'Ивоар", а другата - "Мис Свят Африка". Но говоря повече за това, когато настъпи подходящият момент.

Осъзнавате ли влиянието си върху младежите от Кот д'Ивоар и разселеното население?

За мен е чест и съм много благодарен за тази благословия. Такава чест е да чуеш ивоарец да казва: “Аз идвам от същата страна като Оливия Ясе”. Не мога да намеря думи, защото това е, което те казваха: “Аз идвам от страната на Дидие Дрогба”.”

Какви ценности бихте искали да предадете на бъдещите поколения?

Уважавайте страната си и знамето, което тя представлява. Уважавайте родителите си и по-възрастните, обичайте съседите си и себе си, но преди всичко вършете добре работата си.

Какво мотивиращо послание имате за някого, който върви по вашите стъпки?

Никога не се отказвайте. Бъдете фокусирани, стремете се да постигнете целите си, работете усилено, за да сбъднете мечтите си. Приемете това, което сте, и никога не се извинявайте за това, че сте това, което сте.

След като спечели всички тези конкурси за красота, какво можем да очакваме по-нататък?

Изчакайте и вижте!

Някакви последни коментари?

Искам да благодаря на Мис България MAG, че се интересува от някой толкова обикновен човек като мен.

Благодарим ви, че споделихте с нас красивата си личност, и ви желаем всичко най-добро в бъдещите ви начинания.

Miss Bulgaria

За автора /

Започнете да пишете и натиснете Enter, за да търсите